Tieniaci systém na mieru: Urobte svoj domov inteligentnejším

Tieniaci systém na mieru: Urobte svoj domov inteligentnejším

Priali ste si niekedy, aby bolo jednoduchšie ovládať svetlo vo vašej domácnosti? So systémom tienenia na mieru to teraz môžete. Vďaka tejto smart home novinke si môžete vytvoriť jedinečný automatizovaný systém tienenia špeciálne prispôsobený potrebám vášho domu. Pozrite sa, aké výhody môže tento systém priniesť aj vašej domácnosti.

Čo je tieniaci systém na mieru?

Možno máte v dome či byte miestnosť, ktorá je obzvlášť svetlá počas slnečných dní, alebo miestnosť, ktorá je v zime príliš tmavá. Nebolo by skvelé, keby ste si mohli jednoducho a pohodlne nastaviť úroveň osvetlenia v celom dome podľa svojej nálady a preferencií?

Dobrou správou je, že takéto riešenie už na trhu existuje. Vďaka inteligentnej technológii môže tieniaci systém na mieru nielen zlepšiť estetiku vášho priestoru, ale aj jeho praktickosť a funkčnosť. Prispôsobený systém tienenia je najmodernejšie riešenie domácej automatizácie, ktoré vám umožní jednoducho a pohodlne ovládať osvetlenie v interiéri. Namiesto toho, aby ste sa spoliehali na ťažkopádne závesy a záclony, môžete pomocou tejto najmodernejšej technológie ovládať jas miestnosti stlačením jediného tlačidla – a to všetko z pohodlia vášho gauča.

Čo je motorizovaná koľajnica Shuttle?

Forest Shuttle je elektricky ovládaná garnižová koľajnica, určená pre ovládanie závesov a záclon. Systém pozostáva z motora, pevnej hliníkovej koľajnice na závesy, remenice a ovládacieho zariadenia.

Výhody tieniaceho systému na mieru

  • Ovládanie na diaľku

So systémom tienenia na mieru si užijete úroveň pohodlia a kontroly, ktorá nikdy nebola možná s bežnými záclonami a závesmi. Motorizovaný systém je možné ovládať na diaľku, čo vám umožní nastaviť množstvo slnečného svetla vpúšťaného do miestnosti a zároveň zohľadniť vaše potreby v oblasti súkromia.

  • Prispôsobenie vlastným požiadavkám

Okrem toho si môžete prispôsobiť vzhľad vlastného tieniaceho systému. Môžete si vybrať z radu rôznych tkanín, aby ste dosiahli správne množstvo svetla prenikajúceho dovnútra. Navyše si môžete vybrať rôzne farby a vzory, ktoré budú ladiť s vašim interiérom, aby ste dosiahli jednotný vzhľad.

závesy a záclony
  • Jednoduchá inštalácia

Tieniaci systém na mieru je navrhnutý tak, aby sa dal jednoducho nainštalovať. Navyše sa nemusíte báť, že by sa vám ukázali nevzhľadné káble. Dráhu a motor môžete zapustiť napríklad aj do zníženého stropu, čím dosiahnete celistvý vzhľad.

  • Úspora energie

V neposlednom rade tento špecializovaný systém dokáže jednoducho regulovať množstvo tepla aj svetla prichádzajúceho cez vaše okná.

Inštalácia záclon a závesov môže výrazne pomôcť znížiť vaše účty za energiu tým, že zníži prestup tepla a udrží chladný vzduch v lete a teplý vzduch v zimných mesiacoch.

  • Minimálna údržba

Nakoniec, vlastné tieniace systémy sú neuveriteľne odolné a vyžadujú minimálnu údržbu. Keďže je dráha nainštalovaná priamo do stropu, nebude sa otvárať, ako sa to môže stať pri závesoch v bezvetrí. Motory sú tiež mimoriadne tiché, takže sa nemusíte obávať hlučných rušivých vplyvov, keď ich aktivujete na diaľku.

Akým spôsobom sa dá tieniaci systém Shuttle ovládať?

Motorizované koľajnice na závesy Shuttle môžete ovládať pohodlne pomocou týchto zariadení:

  • Diaľkový ovládač

Diaľkové ovládanie je jednoduché a inštiktívne. Dokážete ho ovládať až do vzdialenosti 30 metrov od motora. Ovládanie Diamond Sense ponúka mnoho výhod a dôvodov, prečo si vybrať práve tento typ ovládania. 

Ovládať s ním môžete až 15 systémov (motorov) v skupine pomocou integrovanej funkcie časovača alebo manuálne každý zvlášť. Ovládač poskytuje aj nastavenie hodín, časovača či automatického tienenia, aj keď nie ste doma.

Nastavte si rozvrhy tak, ako potrebujete, aby sa záclony alebo závesy otvárali a zatvárali. Vďaka tejto úrovni pohodlia je pre vás oveľa jednoduchšie mať dokonale načasované ovládanie svetla v akejkoľvek miestnosti v priebehu niekoľkých sekúnd. Zažijete tak úplne novú úroveň komfortu, keď budete vedieť, že váš domov je vždy dobre osvetlený a zároveň vďaka tomu šetríte energiu.

ovládanie závesov a záclon cez diaľkové ovládanie, diaľkový ovládač
  • Mobilná aplikácia

Pomocou mobilnej aplikácib môžete otvoriť prakticky akúkoľvek záclonu – stačí len pripojiť zariadenie k jej bezdrôtovému pripojeniu pomocou Wi-Fi a môžete začať.

Ovládajte závesy jednoduchým stlačením tlačidla, pomocou aplikácie Forest Connect alebo aplikácií tretích strán od spoločností Google a Amazon na svojom mobilnom zariadení. Alebo ešte lepšie, hovorte priamo k svojim závesom pomocou hlasového ovládania pomocou Apple Siri alebo Hey Google.

  • „Smart home“ technológia 

Systém navrhnutý na použitie v akomkoľvek systéme automatizácie. Ponúkame možnosť zapojiť motorizovanú koľajnicu Shuttle  na akékoľvek Smart zariadenia, ako sú napríklad: Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri, Homey, Fibaro, SmartThings, Somfy či HUE Philips.

Veľkou výhodou AC motora, ktorý podporuje túto funkciu je, že nie je potrebný žiadny dátový kábel.

  • Touch Control – ovládanie dotykom​

Nemáte po ruke ovládač? Nevadí! Ovládajte záves jemným potiahnutím závesu, vďaka čomu sa motor sám automaticky aktivuje.

Dodajte vašej domácnosti nádych automatizácie

Celkovo možno povedať, že tieniaci systém na mieru je skvelý spôsob, ako do vášho domu vniesť pohodlie špičkových technológií a zároveň aj energetickú účinnosť.Ak chcete, aby bol váš domov inteligentnejší, tieniaci systém na mieru je tou správnou voľbou. Obráťte sa na služby spoločnosti EYA-interiér a my sa postaráme o to, aby ste si mohli tieniace systémy užívať naplno aj vo vašej domácnosti.